Kineziologie One Brain

Kineziologie One Brain je efektivní metoda, která odhalí a vyléčí konflikty z minulosti.

Používá se  k odblokování stresu a negativních emocí prožitých v minulosti. Pomáhá nám poznat sebe sama a rozklíčovat, proč se nám děje to, co se nám děje.

Vyznačuje se svou jemností a celistvým pohledem na člověka – zohledňuje tělo, mysl a duši a navrací je zpět do rovnováhy.

Díky této metodě si uvědomíme, proč a nač se držíme svých zvyků a programů, které nám už nevyhovují, stresují nás a nedovolí nám jít dál.
Je to šetrná metoda, která vyčistí bloky v našem mozku.

Pomocí metody One Brain lze určit příčinu stresu i jeho emoční obsah a následně odstranit strach či bolest ze vzpomínek na danou situaci. 

 

 Jak funguje náš mozek

Naprostá většina našich psychických a zdravotních potížípůvod v raném dětském věku.

Naše tělo má paměť a uchovává veškeré zážitky z minulosti.

Pokud v budoucnu nastane situace, která se pocitově podobá stresujícímu zážitku z dětství (nebo i dospělosti), vnímáme ji opět jako stresující a náš mozek zapne tyto obranné systémy. Událost vnímáme jako stresovou, vnímáme jí očima malého dítěte.  

Z tohoto důvodu pak vznikají různé druhy fyzických i duševních problémů, nemoci, bolesti, alergie, dyslexie, dysgrafie a jiné dysfunkce, dále různé typy závislostí, fobií atd.

Mozek ve stresu funguje při psaní, čtení, počítání (práci s návodem k použití přístroje, telefonním seznamem atd. atd.) na zlomek kapacity, která by fungovala bez stresu.

Tak vzniká např. strach mluvit na veřejnosti – klasická tréma, strach ze zubaře, ze zkoušek ve škole, z konkurzu na přijetí do zaměstnání, strach z cestování dopravními prostředky, strach obejít se bez cigarety či jiné drogy ….   

Strach zamčený v našem mozku je důvodem neschopnosti naučit se cizí jazyk, řídit auto, ale také řídit svůj život. 

 

Jsme pak plní emocí ze všech našich ne-schopností a omezení, kterým sami nerozumíme. Nahromaděné emoce ale neslouží našemu tělu. Nejsme v pohodě, často přetížení, nervózní, vybuchujeme, anebo se uzavíráme do deprese. Vznikají alergie, bolesti hlavy, žaludku, nadváha, poruchy imunity….

 

 

Kineziologie One Brain pomáhá dospělým a dětem v těchto oblastech:

HISTORIE

Základy aplikované kineziologie položil v roce 1964 americký chiropraktik dr. George Goodheart, který začal používat testování svalů k vyhodnocování své léčby. Jeho koncepci později rozpracoval dr. John Thie a vyvinul metodu Touch for Health (Dotyk pro zdraví).

V dalším vývoji této metody se specifikovalo několik odvětví specializované kineziologie. Jedním z nich je Systém tři v jednom® (Three in One concepts®).

Systém tři v jednom® vyvinuli v roce 1986 tři američané – Gordon Stokes, Daniel Whiteside a Candace Callawaye. Je to systém, který pomáhá lidem identifikovat stres a uvolnit ho. Jedná se o stres, který jim brání žít život takový, po jakém jejich srdce touží.

Z Californie v USA přivezla do Čech Systém tři v jednom® lektorka Carol Ann Hontz.

V Čechách a na Slovensku se vžil pod názvem kineziologie One Brain®. Je to jediná kineziologie, která se zde oficiálně vyučuje od roku 1994 certifikovanými lektory.