KONZULTACE

POMÁHÁM RODIČŮM NAJÍT CESTU K JEJICH DĚTEM.

Vím, že je někdy těžké své dítě pochopit, najít si k němu cestu a být mu oporou v jeho emocích.

Být rodičem je jedna z nejtěžších rolí. Je to role, která nekončí, ale naopak s věkem dítěte stále přináší nové výzvy a situace k pochopení. 

 Vše je založeno na komunikaci, pochopení, důvěře a vzájemném respektu.

Jelikož komunikace mezi námi a dětmi je jedno z nejdůležitějších témat a také se od toho odvíjí, co z našeho dítěte vyroste, pohlížím na toto téma i z pohledu kineziologie.

 

Každý si přejeme být pro své děti tím nejlepším rodičem, jen někdy zkrátka nevíme jak na to, a ať se snažíme sebevíc, nic se nemění.

Někdy stačí právě jen „málo“ – stačí své dítě pochopit, uvědomit si, proč se takto chová a co tím chce říct, zkrátka stačí jiný úhel pohledu.

Někdy je potřeba změnit od základu styl komunikace a přestat jednat na základě našich zažitých vzorců myšlenek a jednání.

Proto nabízím Vám rodičům terapeutické konzultace, díky kterým získáte nadhled na Vaši situaci a najdete směr a cestu k potřebným změnám.

Společně projdeme Váš rodičovský přístup a v souvislosti s ním chování Vašich dětí, případně i přístup Vašich rodičů k Vám a poté najdeme vhodné řešení pro Vaši situaci a způsoby, jak nastavit změny, abyste k sobě nalezli cestu a vzájemně se respektovali, naslouchali si a zkrátka byli tu jeden pro druhého. 

Každé dítě je jiné a potřebuje jiný přístup, proto každá konzultace je individuální. 

Před lety jsem také hledala cestu, jak s dětmi mluvit, aby to nebylo jen formou příkazů, rozkazů, ale abych s nimi dokázala mluvit tak, jak si zaslouží – s respektem, úctou a trpělivostí a zároveň si dokázala nastavit hranice a udržet je, což bývá často náročné, ale vždy je to o nás.

Pokud nám vadí, že děti naše nastavené hranice překračují, musíme hledat u sebe, jak to máme my s respektem sami k sobě. Respektovali nás v dětství, měli jsem prostor na svůj názor, poslouchal nás někdo? Pokud ne, je potřeba s tím začít pracovat. 

Součástí konzultace je i odblok, který pomůže nalézt a odbourat příčinu toho, co Vás stresuje, co Vám vadí a co nezvládáte řešit. 

Tím, že hledáme cestu k našim dětem, nalezneme cestu k sobě. Rodičovství je úžasný prostor pro práci na sobě. Děti nám otevírají naše temné komnaty– naše zranění, potlačené emoce, nepřijetí sami sebe, zkrátka témata, která potřebujeme řešit. Pokud uchopíme tuto šanci dozvědět se něco o sobě a budeme chtít vidět, co nám děti zrcadlí v různých situacích, pak můžeme jako rodič růst a uzdraví se i náš vztah s dětmi.

Čím se řídím při konzultacích:

Cílem a smyslem konzultace není, abych řešení Vašeho problému našla já, ale povedu Vás tak, abyste sami přišli na to, co je potřeba změnit, co udělat, aby vztah mezi Vámi a Vašimi dětmi fungoval a společně si nastavíme jednotlivé kroky ke změně.

VZTAH S NAŠÍM DĚŤÁTKEM JE JEDEN Z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH A NEJCENNĚJŠÍCH VZTAHŮ VŮBEC.

Pokud i Vy chcete na tomto vztahu pracovat, naučit se s vaším dítětem komunikovat bez zbytečného křiku, porozumět mu, chápat ho a mít s ním láskyplný vztah založený na vzájemné důvěře, toleranci a respektu, ráda Vám na této cestě pomohu.

Jsou věci, které se nevyplácí odkládat a najít cestu k našemu děťátku je jednou z nich.

 

POJĎME SE SPOLEČNĚ VYDAT NA CESTU K POROZUMĚNÍ MEZI VÁMI A VAŠIMI DĚTMI.

 

Těším se na setkání s vámi.

CO O NAŠÍ SPOLUPRÁCI ŘÍKAJÍ MÍ KLIENTI

K paní Regenermelové jsme se objednali se synem 5 let, který byl velmi výbušný a začal být agresivní. Narovnávali jsme vztahy doma, od syna jsme si vyslechli věci, které nebyly příjemné, bolely, ale bylo úžasné, jak neměl před Lucií vůbec žádné zábrany. Odblok probíhal se mnou, to syn nechtěl a zhruba po 14 dnech se situace začala zlepšovat. Syn byl klidnější, my se celkově také zklidnili a pracovali na svých emocích a musím říct, že celkově se u nás změnilo chování nás všech a je větší klid a pohoda. U paní Lucky jsme byli dvakrát, po druhé jsem byla sama, protože jsem potřebovala vyčistit své křivdy a situace z dětství a urovnat vztah sama se sebou a moc děkuju za zkušenost s ní. Pokud budeme zase něco potřebovat, určitě se na Lucku znovu obrátím.
Ilona
Paní Lucie je velmi citlivá a k dětem má úžasný vztah. Byla jsem u ní se svým synem, který nám začínal občas lhát. Syn je velmi nedůvěřivý, ale po chvíli získal Lucčinu důvěru a já byla překvapená, co vše dokázal vlastně říct a co jsme se dozvěděli. Na další konzultaci jsem šla sama a i díky odbloku jsme vyřešili synovo lhaní a hlavně jsme si díky konzultaci uvědomili, proč to syn dělal a co musíme změnit my s manželem, aby k tomu nedocházelo. Za to moc díky.
Zdeňka
Dcera trpěla na opakované kašle a my už nevěděli, co s tím. Dostali jsme kontakt na Lucku, ke které jsme šli společně s dcerou (6let). Mluvili jsme o našem fungování doma, o tom jak to vnímáme my a jak dcera a vůbec nás nenapadlo, jak dcerka určité situace vnímá, a že jí v tom není dobře. Paní Lucka s dcerkou vyčistila určité situace, my s manželem jsme postupně měnili to, co bylo třeba a po 14 dnech kašel odešel a následující týdny je klid. Děkuju za Lucky vhled a uvědomění, které nám pomohlo dané věci měnit.
Stáňa
Paní Lucii jsem oslovila na doporučení kamarádky. Byla jsem v situaci, kdy jsem měla pocit, že na své děti stále křičím, oni stále neposlouchají a já si už nevěděla rady. Jelikož mě rodiče vychovávali celkem direktivně, věděla jsem, že takto to nechci, ale přesto jsem k tomu sklouzla. Díky Lucii jsem si uvědomila, co můžu změnit, pochopila jsem, proč děti takto nereagují a jsem moc ráda, že jsme najeli na jiný způsob výchovy, než jsem měla já. S Lucií jsem stále v kontaktu, jelikož jsme s mými dětmi a manželem na začátku, ale už nyní je vidět rozdíl a pro mě je to ohromná úleva, že společně můžeme mluvit jinak než křikem. Za to moc díky.
Klára
S paní Regenermelovou jsem řešila chování své dcery po narození mladšího sourozence. Její časté výbuchy už jsem nezvládala a neuměla jsem s dcerou vůbec komunikovat. Díky paní Regenermelové jsem se dokázala na situaci podívat s nadhledem a tím pochopit dceřino chování. Jsem moc ráda, že jsme se potkaly a pokud budu řešit jakýkoliv další problém, určitě se na paní Lucii znovu obrátím.
Jana

KONTAKT

PŘIDEJTE SE do Facebookové skupiny, kde pro vás tvořím hodnotný obsah zdarma

POTKEJME SE na Instagramu, kde načerpáte spousty inspirace

NAJDETE MĚ také na mém YouTube kanálu, na kterém jsou pro vás videa a rozhovory na téma rodičovství a kineziologie One Brain