Kineziologie v praxi – jak mohou odeznít bolesti zad i díky mentálnímu odblokování

Na kineziologii u mě byla mladá maminka Jana, která měla problémy při nečekaných situacích, nebo náhlých změnách během dne.

Potřebovala mít vše naplánované už v době, kdy ještě miminko neměla, ale s příchodem miminka to prožívala o to víc.

Vždy, když byla náhlá změna, například by měla přijet babička na návštěvu, nebo režim nebyl takový, jak ona byla zvyklá, začala panikařit, svírala ji úzkost a hlavou ji proletělo, co všechno bude jinak, co všechno bude muset udělat.

Rozkličovaly jsme, co vlastně ji na tom nejvíce vadí a proč a došly jsme k tomu, že vzorec ZMĚNA = NEGATIVNÍ ZMĚNA. Daly jsme si záměr nastavit tento vzorec tak, že změna může být pozitivní, najít příčinu tohoto vzorce a odstranit stres spojený s nečekanými událostmi a změnami. 

Janu poslední týdny trápily i bolesti zad, které byly v podstatě celodenní. Přikládala to k nošení miminka. Chodila na rehabilitace, kde se jí trošku ulevilo, ale pak to opět přišlo. I u mě seděla na začátku taková přihrblá.

 

Během odbloku se Jana vrátila zhruba do 6 let, kdy šla s kamarádkou v zimě ze školy, koulovaly se, házely po sobě sníh a Jana si šla utrhnout rampouch pod nějaký přístřešek. Najednou se na ni sesunul sníh z té střechy a svalil ji na zem. Po chvíli se dokázala zvednout a jít domů. Ale při chůzi cítila velikánskou bolest, šla ohnutá a měla šílený strach. 

Měla paniku z toho, že už nikdy nikoho neuvidí, že domů nezvládne dojít, a že tam zkrátka zůstane sama. Naštěstí měla na zádech aktovku, po které část sněhu sjela, což ji pravděpodobně zachránilo od většího úrazu. 

Jakmile vyprávěla o sněhu, spojila jsem si to s jejími zády a dala záměr, aby se při odbloku uvolnilo i fyzické tělo.

Potřebovala si vyčistit tu část, kde zůstala ležet pod tím sněhem a jak šla ohnutá směrem domů s šíleným strachem o svůj život.

Pomocí korekcí na uvolnění stresu jsme tento zážitek vyčistily a zpracovaly tak, aby Janu nadále neomezoval, a aby Jana nepropadala panice a stresu.

Po ukončení jsme si o tom ještě povídaly a pak se Jana zavrtěla a překvapeně říká, že cítí i velikou úlevu na zádech. Že tam ta bolest není tak velká, jak poslední týdny.

Proč se bolesti vrátily:

Jana to měla spojené s tím, že pád sněhu na její záda bylo samozřejmě nečekané a poslední týdny toho na ní bylo hodně, bylo více nečekaných situací, které ji vykolejily a společně se stresem se objevila „oná“ bolest zad, jako tenkrát od toho sněhu.

Tím, že jsme uvolnily mentální blokzážitek „přeprogramovaly“, ulevilo se Janě i na fyzickém těle.

Jana má nový vzorec ZMĚNA = MŮŽE BÝT I POZITIVNÍ a tím si vlastně uvědomila, že díky tomu jí můžou do života přijít různé a nové věci.

Protože život je zkrátka změna, a když člověk žije jen v zajetých kolejích, je to jako kdyby měl klapku přes oči, nevidí to hezké, to nové, co k němu může přijít.

 

Pokud vás zajímá téma respektující rodičovství, přístup k dětem a kineziologie One Brain, ráda vás přivítám v mé uzavřené skupince Respektující rodičovství – cesta k dětské duši, kde pro vás tvořím hodnotný obsah zdarma a naleznete zde mnoho inspirace.

Mějte se krásně

Lucka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *