Příběh z praxe – agrese a vztek 3letého Šimona při pohledu na sebe

Na nový rok jsem dostala od maminky Pavlíny tuto zprávu: „Dobrý den, hledám vhodnou terapii pro mého 3,5 letého syna, vnímám jako nejvhodnější osobní setkání s následnou metodou kineziologie. Měla bych rovnou zájem o tři konzultace (aneb vždy je co řešit že 🙂 ..) Primárně již několik měsíců řeším synovu stupňující se agresi na odraz v zrcadle (troubě, hrnci, okně, vodovodním kohoutku) a tentýž problém je se stínem. Dávala jsem tomu čas a lásku, ale už mě (nás) to přerůstá a nevím kde je jádro problému ani jak dále k tomu přistupovat.“

3,5letý Šimon byl okamžitě plný agrese, když se viděl ve zrcadle, v okně, ale také třeba v lžičce, nebo ve vaně na výpustce na špunt. Zkrátka kdekoliv viděl svůj odraz nebo stín, byl plný frustrace. Křičel, postupně házel předměty právě třeba na okno, ve kterém se viděl, křičel, že chce, aby se ten druhý utopil, že mu ublíží a tato agrese později přerůstala do strachu a říkal, že toho druhého v tom odrazu nechce, že mu vezme rodiče. Tyto stavy měl jen doma, kdekoliv jinde mu zrcadlo ani odraz nevadil, ale doma museli i jedno velké zrcadlo zakrýt. Vadily mu i stíny od lampy, přitom dříve rád chodíval ven právě večer, ale od podzimu začaly tyto stavy.

Bylo to v podstatě několikrát za den, protože kdekoliv se mohl zahlédnout a viděl se, byl ihned plný vzteku. Náročné to bylo jak pro rodiče, tak samozřejmě pro něho samotného, kdy už často byl nakonec zoufalý a bezmocný a říkal, že už neví, co s tím, co má dělat.

S maminkou jsme probíraly Šimonka od početí až do doby, než se toto začalo dít.

Když Pavlína čekala Šimonka, zjistila, že původně čekala dvojčátka, ale to druhé se přestalo v počátku vyvíjet, ale bylo to prý dlouhou dobu vidět na ultrazvuku. Stále tam byl jakoby stín toho druhého plodu.

Tady se nabízelo několik otázek – vnímal a vnímá podvědomě Šimon, že nebyl v břiše sám a nyní je? Nechybí mu „ten“ druhý a tím, že není, ale byl, má Šimon zmatek a možná právě strach o to, aby neztratil i rodiče?

Následně jsme šly do odbloku, kde jsme hledaly příčinu tohoto stavu, proč vadí Šimonovi jeho odraz, proč to v něm vyvolává zmiňované pocity.

Dostaly jsme se do porodu, který byl jinak, než si Pavlína představovala. Lékaři ji doporučili vyvolávaný porod. Jako prvorodička měla strach a nedokázala se nacítit na sebe ani na malého.

Po třech dnech vyvolávání, kdy byly bolesti, ale jinak nic, musela na císařský řez, protože Šimon nesestupoval. Tím pádem ani nemohla mít malého u sebe a velmi si to vyčítala. Navíc tam byly i velké pocity vzteku, bezmoci a smutku, že to takhle dopadlo. Vyčítala si, že vyvolání dovolila a následně měla pocity selhání, že musela na sekci. Dotkly jsme se i pocitů Šimona, který si připadal zmatený, následně sám a necítil během porodu ani po něm žádné bezpečí.

Toto jsme vyčistily a po odbloku, který byl pro Pavlínu velmi emotivní a plný slz, byla velmi překvapená, že jsme se dostaly do porodu, jelikož si toto téma už zpracovávala na jiné terapii a myslela si, že už ho má vyřešené.

Viděly jsme se s Pavlou po měsíci. Vyprávěla, jak se jí téměř ihned po našem prvním sezení udělala ječná zrna. Vnímala to tak, že se tělo čistí, a že skrze oči je potřeba propustit i to, co „vidět“ nechtěla.

A ohledně Šimona – jeho stav se po sezení měnil. Zpočátku tam byla velká agrese vůči Pavlíně, svůj vztek obracel proti ní. Pavlína si musela nastavit své hranice, protože Šimon na ni byl dost ošklivý. Po pár dnech toto ustávalo a Šimonovi přestával jeho obraz vadit. Pavlína odkryla zrcadlo, které bylo schované a Šimon s tím byl v pohodě.

Dva dny před naším druhým sezení – tedy měsíc od prvního, dokonce viděla Šimona, jak stojí před zrcadlem a dělá na sebe zaječí ouška a směje se.

Něco málo o kineziologii One Brain

Předností této metody je, že řeší příčinu problémů, nikoliv pouze jejich následky.

S čím vším dokáže kineziologie pomoci a na podrobnější informace o této metodě, se můžete podívat zde na mých stránkách >>>.

Pokud vás článek zaujal a pokud i vás zajímá seberozvoj, kineziologie One Brain a přístup k dětem, jelikož v dětství téměř vše začíná, ráda vás přivítám v mé uzavřené skupince Respektující rodičovství – cesta k dětské duši, kde pro vás tvořím hodnotný obsah zdarma a naleznete zde mnoho inspirace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *